Metody Jarosława K. (1)

9 czerwca 2010
Autor: , 1 342 x

W najbliższym czasie zajmę się podstawowymi cechami charakteryzującymi wystąpienia publiczne J. Kaczyńskiego. Ten spontaniczny polityk rzadko uzgadnia swe plany ze specjalistami z public relations (czyli specami od propagandy), a jego metody są aż nazbyt proste i oczywiste.
Oto pierwsza część z tego cyklu:

1. Napastliwość Jarosława K. i jego zwolenników

Napastliwość Kaczyńskiego usprawiedliwiana jest najrozmaiciej – ale zawsze bez zachowania elementarnych zasad kultury. Kaczyński tłumaczy swą napastliwość jako niezbędną funkcję opozycji. Kiedy jest za nią krytykowany, odbija piłeczkę, twierdząc, że kiedy on był premierem, atakowany bywał przez P.O. jeszcze gorzej. Oczywiście to słynna postawa Kalego, ale trafia do zwolenników PiS.
Nie zauważa i nie chce zauważać jednak podstawowych różnic w sposobie działalności: krytyka i napastliwość to nie to samo. Wszystko na huk – a lud to kupi.

Który z tych sojuszników był najmniej napastliwy? Giertych, Kaczyński czy Lepper?

W ten sposób dobiera sobie sojuszników: bezwzględnych i posłusznych. Większość jego zwolenników również nie potrafi trzymać się tematu, gdyż kieruje się podstawowym zaleceniem: hurra i avanti! Po trupach do celu!

Kaczyński nie przejmuje się prawem, choć przez przekorę umieścił je na sztandarach swej partii.
Co to jednak za prawnik, który prawa nie szanuje? Oto kilka przykładów traktowania prawa przez prawnika, prezesa partii „Prawo i S…”, wybranych tylko z ostatnich lat (o jego stosunku do S. zajmę się kiedy indziej):

  • W 2007 przegrał proces w trybie wyborczym ze swoim ówczesnym konkurentem nt. pomówień o rozwiązywaniu problemów służby zdrowia.
  • W 2008 przegrał proces z Agorą z własnego pozwu, kiedy zaatakował wypowiedź GW na temat metod Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
  • W 2008 przegrał proces o pomówienie z Ludwikiem Dornem, kiedy publicznie zaatakował jego układy rodzinne.
  • W 2009 atakował rząd w obronie aktorki Cugier-Kotki, rzekomo pobitej przez wrogów PiS. Aktorka potem sama się wycofała z całej afery, ostatnio oskarżając z kolei PiS (wp.pl). Poglądy polityczne aktorki a właściwie ich brak pozostawmy bez komentarza.
  • W 2009 przegrał proces o pomówienie ministra Janusza Kaczmarka [money.pl]
  • W 2010 przegrał proces w trybie wyborczym ze swoim konkurentem nt. pomówień o rozwiązywaniu problemów służby zdrowia.

Usiłowanie zmiany wizerunku Jarosława, które miało miejsce po tragedii smoleńskiej, nie udało się. Nikt nie uwierzył w łagodnego Jarosława K.

Jeden dopisek nt. „Metody Jarosława K. (1)”

  1. Metody Jarosława K. (2) | Wyborcza.Gazetka.EU dn. 25 lutego 2011 o godz. 06:35

    […] części 1 poruszyliśmy temat napastliwości w wypowiedziach Kaczyńskiego. Dzisiaj część […]

Dodaj coś od siebie

Trzeba się zalogować, żeby komentować.

Ebuki.EU
audio + e-book
e-sklep i wydawnictwo
Czerwiec 2010
P W Ś C P S N
« Maj   Lip »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930